ТИЕ СЕ НАЈБАРАНИТЕ ДИЕТИ ЗА 2016: Ефикасни се, ќе ги пробате веднаш

ТИЕ СЕ НАЈБАРАНИТЕ ДИЕТИ ЗА 2016: Ефикасни се, ќе ги пробате веднаш

Овие диети се најбарани во 2016 година на Интернет. Можеби некоја од нив веќе сте пробале.ГОЛО ДИЕТА – режим кој ветува дека ќе го оптимизира нивото на инсулин, ќе го тргне салото од стомакот и ќе го забрза метаболизмот за три недели.

Менито за секој посебно го прави Доктор Елбоу со тим стручњаци од Њујорк.

ТАКОС ДИЕТА – јадете само вегетаријански такоси три пати на ден, еден месец. Ја смислија тако-научниците од Тексас.

ВОЈНИЧКА ДИЕТА – Три дена рестриктивен начин на исхрана, четири дена одмор секоја недела. Се внесуваат од 1.100 до 1.400 калории на ден.

Една девојка со неа симнала 45 килограми.

ПИЦА ДИЕТА – Се започнало од велосипедистот Матеја Меклеин кој јадел 2.400 калории на ден, како пици и слично, или по парче пица на два часа, со здрави состојки.

Изгубил 24 килограми за месец.

МОНО ДИЕТА– се јаде само една намирница цела недела, и е начин на детоксикација.

Повеќе на Готви.мк:

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

 

singlepost_text