ТЕСТ ОД 30 СЕКУНДИ: Проверете дали сте дебели

ТЕСТ ОД 30 СЕКУНДИ: Проверете дали сте дебели

Ова е едноставен и лесен тест за дебелина кој во три чекори ќе ви покаже дали имате повеќе килограми од потребното.ПРВО: Исечете ластик долг колку што сте високи

ВТОРО: Завиткајте го на пола

ТРЕТО: Ставете го околу струкот

Имате вишок од ластикот? Тоа е сјајна вест, немате килограми повеќе.

Ако ластикот е тесен, тогаш треба да намалите со јадењето.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text