Имате главоболка? – избегнувајте ја оваа храна

Имате главоболка? – избегнувајте ја оваа храна

Причината за главоболки освен стрес и напнатост може да биде и одреден вид на храна. Ако имате чести главоболки треба да ги избегнувате овие намирници:Млеко

Јајца

Аперитиви

Сирење

Црвено вино

Чоколада

Суво овошје

Бело вино

Зачинета храна

Соја

Коцки супа

Сладолед

Ви препорачуваме многу овошје и зеленчук, интегрален леб, ориз,мешунки.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text