Чај од мента – еликсир за долг живот

Чај од мента – еликсир за долг живот

Чајот од мента се препорачува да го пиете што е можно почесто бидејќи може да го забрза метаболизмот и да го намали нивото на стрес во организмот.Ментата помага за превенција на тешки болести како кардиоваскуларни, а ги намалува и ризикот од тешки потреметувања како депресија, хроничен стрес и анксиозност.

Затоа, по напорниот работен ден опуштете се со чај од мента.

Повеќе на Готви.мк:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text