Брзи посни бомбици за посните денови

Брзи посни бомбици за посните денови

Направете посни бомбици кои се вистински посен деликатес за посните празнични денови.

Состојки:

  • 2 банани
  • 100 гр шеќер во прав
  • 100 гр кокос
  • 100 гр мелени бисквити

Подготовка:

  1. Бананите се дробат во сад, па се става шеќерот и кокосот со бисквитите кои треба да бидат ситно мелени.
  2. Направете бомбици од смесата.
  3. Може да ги извалкате во кокос или бисквити.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

 

singlepost_text