ВИДЕО: Еве што ни посакува Шеф Марк де Јонг во Новата година

ВИДЕО: Еве што ни посакува Шеф Марк де Јонг во Новата година

„Ви посакувам среќна Нова 2017 година. Сите мисли и желби да ви се остварат…“ – вели во дел од својата видео честитка Шеф Марк де Јонг од „Брза кујна“.

Новогодишната честитка има дел и на Француски јазик, а интегрално можете да ја погледнете тука:

Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула