Лепче со паричка, ореви, баклава… Одлична понуда за Бадниковата трпеза

Лепче со паричка, ореви, баклава… Одлична понуда за Бадниковата трпеза

Бадниковата посна трпеза претставува еден од најубавите моменти за време на претстојните Божикни празници.

И додека на дел од пазарите и маркетите цените растат, маркетите на Тинекс имаат навистина поволна понуда за да ја поставите Бадниковата трпеза:

Бадниково лепче со паричка  20 денари

Ореви 1 кг  149 денари

Јаболка 1 кг  16 денари

Портокали 1 кг  25 денари

Ослич 1 кг  99 денари

Погледнете ја целата понуда:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text