Ставила тесто околу фолија. Веднаш ќе посакате да го направите истото!

Ставила тесто околу фолија. Веднаш ќе посакате да го направите истото!

Ако сакате на своите пријатели или семејството да им понудите нешто креативно за јадење, овој рецепт е совршен за таквите прилики.

За тестото потребно е 450 грама брашно, една лажица шеќер, една лажица сол, 3 лажици маслиново масло, 1 лажица квасец, 2 лажици млеко во прав и малку топло млеко.

За салатата потребно ви е пилешко, рендан морков, црвен кромид, пржени бадеми, суво грозје и мајонез.
Секако, внатрешноста може да ја комбинирате по желба, а крајниот резултат е едноставно фантастичен.

Повеќе на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

ВИДЕО: Трикови за печење колачиња кои ќе ги пробате веднаш

Овошен колач со јагоди

Колач со печени јаболка

singlepost_text