СПАС ЗА ГЛАВОБОЛКАТА! Со ова овошје ќе ви биде подобро за само неколку минути

СПАС ЗА ГЛАВОБОЛКАТА! Со ова овошје ќе ви биде подобро за само неколку минути

Егзотичната лимета е одличен „овошен додаток“ за време на зимските денови кога витамините ни се и тоа како потребни.

Освен за јадење, ова цитрусно овошје може да се искористи и како „еликсир“ против пулсирачка главоболка.

Доволно е да ја пресечете лиметата на половина, а потоа со едната, а по потреба и со другата половина истријте го челото. Би требало прво да ослабне, а потоа целосно да исчезне главоболката, тврдат упатените.

При купување бирајте плодови со сјајни кори и без точки и други оштетувања.

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити