Најбрзиот овошен чизкејк

Најбрзиот овошен чизкејк

Освежувачки чизкејк од смрзнато овошје кој се подготвува неверојатно брзо!

Сосотјки:

  • 4 кекси по желба
  • 300 гр крем сирење
  • сок и рендана кора од лимон
  • 3 лажии шеќер
  • 200 гр мешано, смрзнато овошје

Начин на подготовка:

  1. Скршете ги кексите и ставете ги во чинии или чаши за десерт.
  2. Разматете сирење со кора од лимон и две лажици шеќер. Ставете преку кексите.
  3. Одмрзнете го овошјето, па две третини ставете во блендер со преостанатата лажица шеќер и сок од лимон.
  4. Десертот прелијте го со оваа смеса и на крај украсете го со преостанатото овошје. Оставете да се излади во фрижидер барем неколку часови пред служењето.
  5. Послужете и уживајте!

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text