Совршена напивка за детоксикација по празниците

Совршена напивка за детоксикација по празниците

Ако сте претерале со алкохол и храна, важно е да го промените почетокот на денот и да воведете нова тајна состојка.

Ако навистина сакате да го исчистите организмот, научниците предлагаат тоа да го направите така што ќе додадете една состојка во вода.

Во прашање е сладок компир кој може значително да ви го намали апетитот.

Оваа напивка се подготвува на посебен начин.

Јапонски истражувачи предлагаат слаткиот компир да се свари, а потоа да се испие водата во која се варел.

Имено, откриено е дека протеините кои остануваат во водата откако компирот ќе се подготви ефикасно влијаат на намалувањето на апетитот кај глувци, а научниците веруваат дека ист ефект би имал и кај луѓето.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text