Смути за зајакнување на имунитетот и организмот

Смути за зајакнување на имунитетот и организмот

За час ќе имате здрав сок кој е и повеќе од потребен во студените зимски денови. Ова смути го зајакнува имунитетот и организмот.

Состојки:

  • 2 моркови
  • целер
  • сок од еден лимон
  • сок од еден портокал
  • 1 јаболко
  • 1 банана
  • малку мед
  • малку ситно рендан ѓумбир
  • 1 чаша вода

Начин на подготовка:

  1. Измијте го овошјето и ставете го во блендер. Добро изблендирајте. Додајте вода, мед, ѓумбир. И уште малку изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text