ЌЕ ВИ СТАНЕ ФАВОРИТ:  Сос со ореви за највкусни јадења

ЌЕ ВИ СТАНЕ ФАВОРИТ:  Сос со ореви за највкусни јадења

 Нови идеи во кујната, нови идеи на трпеза. Направете вкусен сос со ореви и зеленчук од кој ќе ги излижете прстите. Ќе ви стане омилен.

Состојки:

  • ½ главица кромид
  • 2 моркови
  • оригано
  • сол
  • зејтин
  • вода
  • ½ шолја ореви

Подготовка:

  1. Состојките се ставаат на оган, најпрво кромидот, па морковите кои ги рендаме, па водата, масло, зачини, и на крај оревите.
  2. Се става смесата врз месо или тестенини.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text