Највкусното и најсочно бело месо со сланина

Највкусното и најсочно бело месо со сланина

Ова јадење е идеално за вистински, гурмански ручек!

Состојки:

 • 500 гр пилешко бело месо
 • 100 гр сланина
 • малку масло
 • 150 гр рендан кашкавал
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте го белото месо на тенки делови.
 2. Пропржете на малку масло исечкана сланина, па додајте го месото.
 3. Посолете и побиберете по вкус.
 4. Кога месото ќе биде готово посипете го со рендан кашкавал и тргнете го од рингла.
 5. Послужете топло со туршија и ориз.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text