ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Доаѓа студен бран – како ќе влеземе во 2017

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Доаѓа студен бран – како ќе влеземе во 2017

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво со студено утро, а преку денот ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност.Утринската температура ќе се движи од минус 10 до два, а дневната од минус два до шест степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до минус пет и со дневна до три степени.

За време на новогодишната ноќ времето ќе биде ведро и многу студено со температура од минус 14 до минус шест степени.

Повеќе на Готви.мк:

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

singlepost_text