ВКУСОТ ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ: Сос со краставици – ќе заборавите на бешамел и болоњезе

ВКУСОТ ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ: Сос со краставици – ќе заборавите на бешамел и болоњезе

Направете совршен сос со кој ќе заборавите на болоњезе и бешамел. Ново искуство во кујната кое ќе ги разбуди сите сетила. Можеби на прв поглед звучи чудно да се пржат краставици, но мора да се проба.

Состојки:

  • ½ шолји краставица
  • ½ шолји ренан домат
  • кечап
  • зачини

 

 

Подготовка:

  1. На тава со малку масло се стваат краставиците сечени на ругови и доматите. Се крчка и се додава кечапот и зачини по желба.
  2. Вкусот е одличен.

Повеќе на Готви.мк:

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

singlepost_text