Од грдо пајче до лебед – денес сите жени и завидуваат, откри како ослабе

Од грдо пајче до лебед – денес сите жени и завидуваат, откри како ослабе

Недолго после разводот од Ламар Одом, Клои Кардашијан утехата ја пронашла во теретаната, а од „ грдо пајче“ се претвори во преубав лебед.Интересно е дека Клои редовно оди во теретана и внимава на исхраната, а на тоа најмногу влијаел нејзиниот личен нутриционист.

– Две недели без млечни производи, мојата вага покажа пет килограми помалку. Сега пијам само бадемово млеко, рекла во едно интервју.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?