Еве зошто треба да запалите стебленце од лук

Еве зошто треба да запалите стебленце од лук

Лековитоста на лукот продолжува… Го дезинфицира воздухот во станот на многу едноставен начин.

Земете главица лук и внимателно отстранете ги чешнињата. Стебленцето со остатоците од лушпата на која биле чешнињата, запалете ги.

Овој чад не е непријатен, а е многу корисен за прочистување на воздухот.

Повеќе на Готви.мк:

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

singlepost_text