БРЗО И ЛЕСНО: Бомбици со кикирики

БРЗО И ЛЕСНО: Бомбици со кикирики

Најлесни се за правење, имаат совршен вкус и сите ги сакаат. Еден од најлесните десерти за домаќинките ќе изнуди насмевка кај целото семејство.

Состојки:

  • 200 гр шеќер
  • 100 гр чоколада
  • 80 мл млеко
  • 100 гр маргарин
  • 200 гг кикирики
  • 200 гр бисквити

Подготовка:

  1. На пареа се топат чоколадата со шеќерот, па се додаваат изронетите бисквити, кикирики и млекото, а потоа маргаринот.
  2. Убаво мешајте и формирајте бомбици.

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити