Најубавиот ангел на Викторија Сикрет: Андријана Лима призна како топи килограми

Најубавиот ангел на Викторија Сикрет: Андријана Лима призна како топи килограми

Бразилската манекенка Адријана Лима (35), за која многумина сметаат дека го има едно од најубавите тела во светот, и натаму „жари и пали“ по модните писти, а на неодамна оддржаната ревија на „Викторијас Сикрет“ во Париз уште еднаш покажа дека на нејзината градба можат да и позавидат и некои многу помлади колешки.Убавата Бразилка неодамна откри како успева да ја оддржи својата линија.

Адријана јаде шест оброци на ден, вежба исто толку пати неделно, а од многу одамна е познатата и како голем вљубеник во боксот.

Но, манекенката откри и волшебна напивка која ја пие пред спиење за согорување на килограмите.

Тоа е пијалак од леќа, која е богата со протеини, и го забрзува метаболизмот.

– Леќата  ја мешам со млеко од коноп и мед и напивката ја пијам топла или студена, зависно од расположението, откри славната убавица.

Повеќе на Готви.мк:

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт