ДОРУЧЕК ОД СОНИШТАТА: Лепињи полнети со јајца и сланина (ВИДЕО)

ДОРУЧЕК ОД СОНИШТАТА: Лепињи полнети со јајца и сланина (ВИДЕО)

Крцкав леб полнет со јајца, сланина и неодолив пармезан…

Состојки:

  • 6 парчиња леб
  • 6 јајца
  • 1/2 шолја ситно сечкана сланина
  • 1/2 шолја пармезан
  • 2 лажици павлака
  • зачини
  • сол, бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text