Снегот дојде и кај нас – како ќе ја испратиме 2016?

Снегот дојде и кај нас – како ќе ја испратиме 2016?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините ќе има услови за слаб снег. Ќе дува умерен, а наместа и силен северен ветер кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, во источните делови и на планините.Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од минус еден до шест степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а наместа и силен северен ветер.

Температура ќе се движи од еден до четири степени.

За новогодишната ноќ се очекува стабилно и суво време. Потоа во првите денови од Новата година следува период на стабилно, суво и студено време.

Повеќе на Готви.мк:

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text