Јадете трупка – ќе се изненадите колку е лековито и здраво

Јадете трупка – ќе се изненадите колку е лековито и здраво

Трупката е вкусно растение кое се користи во супи и манџи, а има одличен вкус и арома.Има многу витамини и минерали, натриум, калиум, рафанол, и многу е корисна за многу болести.

Помага против зарази, заразни болести, камен во жолчка.

Јадете ја што е можно почесто.

Повеќе на Готви.мк:

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити