ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада

ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада

Браќата Диран и Гаро Тавитјан за разлика од повеќето познати личности на социјалните мрежи, приватноста ја кријат како змија нозете, и пишуваат само за музиката која им е најголема љубов, но овој пат ги изненадија и израдуваа фановите.

Деновиве на Фејсбук кај познатите браќа осамна фотографија и статус по повод 40 годишниот јубилеј од бракот на нивните родители.

Повеќе на Готви.мк.

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта