НЕ ФРЛАЈТЕ ПАРИ: Нека вашиот дом заблеска со украси кои сами ќе ги направите!

НЕ ФРЛАЈТЕ ПАРИ: Нека вашиот дом заблеска со украси кои сами ќе ги направите!

Празниците се тука, а новогодишните елки заблескаа во полн сјај. Сепак, ако се уште не сте го декорирале вашиот животен простор, еве како тоа да го направите со малку пари и многу фантазија!

Како би имале раскошен декор во својата куќа не ви се потребни многу пари. Со корисни совети можете убаво да го украсите домот.

Со помош на овој туторијал направете сребрена новогодишна ѕвезда:

Ако пак сакате оригинални украси за својата елка, искористете некои од старите новогодишни честитки:

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна