Смути кое ќе ве расони за фит форма

Смути кое ќе ве расони за фит форма

Направете утринско смути кое ќе ве расони, ќе ве наполни со енергија и ќе ви помогне да бидете сити и да не посегнете по производи кои дебелеат и не се здрави.

Состојки:

  • 1 шолја бадемово млеко
  • 1/2 сок од лимон
  • 2 банани
  • 1 лажица мед
  • 1 ванила

Подготвка.

  1. Состојките се ставаат во блендер и се мешаат.
  2. Се става се во чаша и се пие свежо.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text