ГОТОВИ ЗА 30 МИНУТИ: Скапите Фереро Роше бомбици во вашата кујна

ГОТОВИ ЗА 30 МИНУТИ: Скапите Фереро Роше бомбици во вашата кујна

 За 30 минути ќе ги направите вкусните Фереро Роше бомбици, со малку состојки, многу брзо и лесно.

Состојки:

  • 100 гр лешник наполитанки
  • 150 гр лешници
  • 200 гр нутела
  • 150 гр чоколада
  • масло

Подготовка.

  1. Се кршат ситно наполитанките и се додаваат и ситно исечените лешници, па нутелата и се убаво се меша.
  2. Се прават бомбици и се ставаат во фрижидер.
  3. Се топи чоколадото и се преливаат бомбиците.
  4. Одозгора ставете и лешници.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

 

singlepost_text