Ги убива стресот и напнатоста – јадете го овој зеленчук

Ги убива стресот и напнатоста – јадете го овој зеленчук

Ако сакате да ги убиете стресот и напнатоста, тогаш јадете ја оваа здрава намирница. Целерот има минимално ниво калории, содржи 83 посто вода и затоа помага за слабеење и диети.Со него се намалува чувството на глад, а исчезнува и стресот, бидејќи делува благотворно на нервите.

Изобилува со калиум и калциум, ги отстранува токсините и секако помага да сте во фит форма.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text