ДЕЛИКАТЕС: Свари компири па направи тесто од нив – не сте го пробале ова

ДЕЛИКАТЕС: Свари компири па направи тесто од нив – не сте го пробале ова

Свари компири во солена вода, направи тетсо од нив, додаде брашно, јајце и зачини и доби супер деликатес кој ќе измами насмевка на лицата на вашите најмили.Еве како да направите со компири нешто што не сте пробале до сега.

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат