Рачното миење садови е штетно – еве зошто

Рачното миење садови е штетно – еве зошто

Повеќето луѓе кои имаат машини за миење садови, прво рачно ги мијат тврдокорните нечистотии, но тоа е беспотребно, и залудно губите време. Еве зошто е тоа така:Кога ги миеме садовите рачно, температурата не е толку висока да ги уништи сите бактерии.

Исто така, познато е дека сунѓерите се легло на бактерии.

Затоа, ако имате можност земете машина која на соодветна температура ги уништува сите бактерии и ги отстранува нечистотиите.

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки