КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Пудинг од јапонско јаболко со суво грозје

КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Пудинг од јапонско јаболко со суво грозје

Овој десерт ќе ве маѓепса…

Состојки:

  • 3 јапонски јаболка
  • 1 лажица суво грозје
  • 1/2 кесичка цимет

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги јапонските јаболка и циметот во блендер. Блендирајте околу минута добро да згусне. Ова истовремено благо ќе го загрее пудингот.
  2. Префрлете го пудингот во чинија. Додајте суво грозје и малку изрендано мускатно оревче.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

 

singlepost_text