Овие намирници имаат НУЛА калории

Овие намирници имаат НУЛА калории

За дел од нив знаете, за дел од нив нема да верувате, но како и да е , ова се намирниците кои во себе содржат нула калории и може да ги користите секој де без грижа на совест дека ќе се здебелите.КАФЕ– нареден пат не мислете на калориите, пијте, расонете се и уживајте во трач рубрика со пријателите.

ЗЕЛЕНА САЛАТА – јадете ја често, има нула калории и многу витамини.

РУКОЛА – има само 4 калории во порција – совршено!

ЛИМОН – Има многу витамини, супер е за зимските настинки и мунитет и не дебелее.

ЗЕЛКА – Една голема зелка има 22 калории. Јадете ја без грижа на совест.

ДОМАТ – Доматите се здрави и имаат 22 калории.

КАРФИОЛ – нема калории, здраво е и вкусно.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки