Крцкави колачиња готови за 15 минути!

Крцкави колачиња готови за 15 минути!

Наједноставниот колач може да биде највкусен. Овие колачиња се толку лесни за подготовка, што можат да ги направат и деца.

Состојки:

  • 250 гр маргарин
  • 200 гр црно чоколадо
  • 150 гр шеќер во прав
  • 6 лажици мед
  • 250 гр корнфлекс

Начин на подготовка:

Directions

  1. Во тенџере на тивок оган растопете маргарин, црно чоколадо и шеќер. Кога сè убаво ќе се растопи додајте корнфлекс и мед па сè измешајте.
  2. Од смесата ставајте во корпички, оставете ги десетина минути во фрижидер и тоа е сè.
  3. Послужете со кафе и чај. Уживајте!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text