Кофеинско смути за здрав и енергичен старт на денот

Кофеинско смути за здрав и енергичен старт на денот

 Направете кофеинско смути за здрав и енергичен старт на денот.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 лажица цимет
  • 1 шолја јогурт од ванила
  • 1 шолја кафе

Се се меша во блендер и се става во чаша.

Повеќе на Готви.мк:

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко