Направете кајгана во лушпа: Импресивен изглед, совршен вкус! (ВИДЕО)

Направете кајгана во лушпа: Импресивен изглед, совршен вкус! (ВИДЕО)

На менито за гости имате стандардни намирници како јајца? Нема проблем, постои начин од тоа да направите нешто неверојатно!

Сè што треба да направите е да подготвите варени јајца со стандарден облик, кои всушност се кајгана!

Како да го направите ова необично јадење погледнете во видеото во прилог:

Поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Печен спанаќ со јајца

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

 

singlepost_text