Чоко сутлијаш (ВИДЕО)

Чоко сутлијаш (ВИДЕО)

А сега малку поинаков сутлијаш кој ќе го обожавате…

Состојки:

  • 1 л млеко
  • 2 шолји ориз
  • 3 лажици шеќер
  • 1 лажица какао
  • 120 гр чоколадо за готвење
  • 50 гр маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го ВИДЕОТО:

Повеќе на Готви.мк:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

singlepost_text