ХИТ ДЕСЕРТ: Бомбици со наполитанки

ХИТ ДЕСЕРТ: Бомбици со наполитанки

 Направете супер вкусни наполитанка бомбици кои се топат во устата.

Состојки:

  • 200 гр наполитанки
  • 100 гр кокос
  • 50 гр бело чоколадо
  • 200 мл слатка павлака
  • 2 ванили

Подготовка:

  1. Наполитаните ситно се дробат, се мешаат со кокосот, додека во хоплата на оган се става чоколадата.
  2. Се додаваат издробените наполитанки и ванилата.
  3. Правиме топчиња и ги тркаламе во кокос.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки