Суво грозје – спречува тешки болести, јадете го почесто

Суво грозје – спречува тешки болести, јадете го почесто

Сувото грозје е намирница која треба почесто да ја консумирате, а еве и зошто е тоа така.Сувото грозје е богато со фенол и ги штити клетките од стареење, спречува развивање бактерии, ги штити коските и ја олеснува тврдата столица.

Сувото грозје е и моќен афродизијак.

Повеќе на Готви.мк:

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text