Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

Смути со шери домати – нов здрав вкус во кујната

 Направете шери смути кое изобилува со здравје.

Состојки:

  • 1 шолја спанаќ
  • 5 шери домати
  • ¼ шолји брокула
  • 2 моркови
  • вода

Подготовка:

  1. Се се става во блендер и убаво се меша.
  2. Потоа се сипува во чаша.

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text