Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така

Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така

Дренот е литтопадно дрво кое изобилува со здравје. Не за џабе народот вели Здрав како дрен.Дренот има многу витамини и минерали, тие го јакнат имунитетот, помагаат за пролив кај децата и возрасни, за слузокожата на цревата, за повеќе железо во крвта.

Помага за кожни инфекции и болести, па затоа пијте редовна чај и бидете здрави.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

singlepost_text