Ролована кокос пита (ВИДЕО)

Ролована кокос пита (ВИДЕО)

Нежна пита со кокос која се топи во уста! Брз и едноставен рецепт…

Состојки:

  • 500 гр тенки кори за пита
  • 3 јајца
  • 2 дл масло
  • 3 дл јогурт
  • 1 прашок за пециво
  • 200 гр кокосово брашно

Сосотјки за прелив:

  • 4 дл вода
  • 2 чаши шеќер
  • 2 кесички ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО:

Повеќе на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text