Заборавете на скап прашок за перење! За правилно перење фармерки доволна ви е само ОВАА НАМИРНИЦА!

Заборавете на скап прашок за перење! За правилно перење фармерки доволна ви е само ОВАА НАМИРНИЦА!

Ова е совршено упатство за млади домаќинки – кратко и јасно!

Перењето облека е една од обврските кои морате да ги извршите. Но, дали тоа го правите правилно.

На сајтот Buzzfeed објавено е интересно видео за сите млади домаќинки кои не се сигурни како се перат фармерки или алишта кои испуштаат боја.

Накратко, ако сакате вашите фармерки да останат „како нови“, сè што ви е потребно е малку сол и студена вода!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text