T-shirts Hanging out to Dry --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Вратете го сјајот на белите алишта со една намирница од кујната

Во вашето домаќинство се крие намирница која ќе го врати на природен начин сјајот на вашите алишта.Се работи за оцетот кој служи освен за совршен шмек на салатите, и за белење на алиштата.

Оцетот ги избелува алиштата така што ќе ставите една шолја дестилиран оцет во вода за да зоврие и кога ќе се излади, додајте ја белата облека.

Потоа алиштата кои сте ги оставиле во тенџерето преку ноќ, исперете ги вообичаено во машина.

Повеќе на Готви.мк:

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text