Внимавајте кога купувате новогодишни пакетчиња

Внимавајте кога купувате новогодишни пакетчиња

Новата Година за младите е најлуда нож во годината, постарите ја дочекуваат во семејна атмосвера, додека за децата тоа е период на радост кога едвај чекаат да го земат новогодишното пакетче во свои раце.Со оглед на новогодишната еуфорија, важно е да ве потсетиме да внимавате што и каде купувате, бидејќи овој период трговците се обидуваат да продадат се, па неретко се случува да се најде и нешто со поминат рок.

Она што е најважно е секако да се види датумот на пакетчето, а важно е и тоа да биде прилагодено на возраста. Па, ако сакате да ј направите Новата Година незаборавна можете и сами да направите пакетче.

Ако правите сами пакетче ви препорачуваме да ставите чоколади, гумени бонбони, некоја сликовница, играчка, лижавчиња, природни сокчиња.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

 

singlepost_text