ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Што не чека за викендот?

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Што не чека за викендот?

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус 10 до минус два, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Во следните два дена ќе биде стабилно и суво. Температурата ќе биде во благ пораст, а зголемување на облачноста ќе има од недела. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен на повисоките места и планините. Од вторник попладне се очекува промена на времето со засилен северен ветер, опаѓање на температурата и услови за слаби врнежи од снег и дожд.
/div>
Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text