Цел живот ПОГРЕШНО сечкавте јаболка! (ВИДЕО)

Цел живот ПОГРЕШНО сечкавте јаболка! (ВИДЕО)

Вака сечкано јаболко можете да го носите и на работа и тоа ќе остане свежо.

Ништо не е поубаво од свежо јаболко. Меѓутоа, ако го исечете дома и го понесете на работа – најчесто завршувате со кафеави парчиња кои не се толку пријатни за јадење.

Е, тоа е затоа што цел живот погрешно сечете јаболка!

За да останат свежи, јаболката треба да ги исечете на девет парчиња, а потоа да ги врзете со ластик.

Погледнете го видеото:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text