Магдоносот е најздравиот додаток – јадете го почесто

Магдоносот е најздравиот додаток – јадете го почесто

Ако сакате здраво срце и природен лек против стареење на телото, се што ви треба е магдонос.Совршениот додаток за секое јадење и за највкусните супи, како и чаеви, е одличен извор на витамин Ц, бидејќи на 100 грама магдонос има 160 грама витамин Ц.

Помага за здраво срце, борба против кардиоваскуларни болести, помага да го стопите салото на стомакот, а и за борбата со слободни радикали.

Има и витамини А и К во себе.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб