За куќата да ви „замириса“ на Нова година (ВИДЕО)

За куќата да ви „замириса“ на Нова година (ВИДЕО)

Еве како да направите новогодишни украси кои, освен што ќе изгледаат убаво, ќе направат целата куќа да мириса на радост.

Не е комплицирано, а не ви треба ниту некоја „опрема“.

Погледнете како да ја разбиете монотонијата со украси од пуканки, портокали и цимет.

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text