НЕОДОЛИВО ПЕЦИВО: Школки со печеница (ВИДЕО)

НЕОДОЛИВО ПЕЦИВО: Школки со печеница (ВИДЕО)

Секогаш се добредојдени! Школки со печеница.

Состојки:

 • 600 гр брашно
 • 2 јајца
 • 2 лажички прашок за пециво
 • 1 лажичка сол
 • 150 мл масло
 • 180 мл кисело млеко
 • 4 лажици јогурт
 • 100 гр печеница
 • 200 гр сирење
 • малку сусам

Начин на подготовка:

 1. Во брашно ставете прашок за пециво.
 2. Додајте кисело млеко и јогурт, потоа масло, сол и 1 јајце.
 3. Замесете тесто и растегнете го на побрашнета површина.

Остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text