Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението!

Имате проблем со лош мирис од мијалникот – ова е решението!

Ако имате непријател и лош мирис од мијалникот во кујна, решението се крие токму во неа.Се што треба да направите е да помешате ½ шолји лимонов сок и ½ шолји сода бикарбона и тоа да го загреете на шпорет.

Ставете ја зовриената смеса во одводот и по 10 минути ставете млаз врела вода.

Смрдеата ќе исчезне.

Сите пријателки ќе бараат рецепт за овој спас од вас.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко